.NET taustaga inimestele tundub harjumuspärane, et midagi sarnast peaks olemas olema ka Cross Platform C++ maailmas. Peaaegu ongi. Näiteks üks populaarsemaid paistab olevat POCO C++ Libraries. Hea asi on see, et see töötab ka Androidiga. Kuna MinGW-ga kompileerimine osutus natuke pähkliks, siis seetõttu ka järgnev artikkel.

MSYS2 eelis on see, et pakettidega majandamine on sarnane Linuxile. Alustame siis selle installeerimisest. Abiks on http://sourceforge.net/p/msys2/wiki/MSYS2%20installation/ toodud dokumentatsioon.

Lähen kõigepealt lehele https://msys2.github.io/ ja käivitan msys2-x86_64-20150916.

 

ilmub konsooliaken:

Väljun sellest. Nagu näha, installeeriti kolm erinevat konsooli:

MinGW-w64 Win32 Shell on just see, kust tahame edaspidi oma kompileerimistöö teha. Eesmärgiks on see, et me ei vajaks eraldi dll-faile, vaid exe-faili kopeerimisest arvutisse piisaks selle käivitamiseks. Seda MinGW-w64 Win32 Shell just võimaldabki teha. Siiski esimesed installeerimised teen MSYS2 Shell konsooliaknas.

Avan siis MSYS2 Shell konsooliakna ja edasi toimin http://sourceforge.net/p/msys2/wiki/MSYS2%20installation/ juhendite järgi.

Kõigepealt update-core ja exit.

 Proovin ka pacman -Su, kuid see teatab, et tal pole midagi teha:

Edasi installeerime kompileerimiseks vajalikke asju käsuga pacman -S base-devel git sqlite openssl mingw-w64-i686-toolchain mingw-w64-x86_64-toolchain :

Vajutan lihtsalt ENTER klahvi.

...ja kus saab, vastan Y. Edasi läheb natuke aega failide allalaadmise ja installeerimisega:

See võib aega võtta ligi pool tundi. Pärast lõpetamist näeb mul konsooliaken välja selline: