Selle asemel, et ehitada spetsiaalne kontroller, võib osutuda lihtsamaks kasutada mõnd vanemat Androidi telefoni. Kui see ühendada pidevalt laadijaga, siis sobib hästi ka viletsa akuga isend. Need ei ole tõesti enam kallid. Tavaliselt jääb enda perel või sõbral mõni selline üle. Kui garantiiaeg on läbi, siis pole kahju sellega veidi katseid teha. Näiteks autos enda GPS-rakenduse jaoks oleks vaja teha nii, et kui telefoni aku on tühjenenud ning kui auto mootor käivitada, siis ei peaks telefoni nupust käivitama, vaid kõik käivituks ise. See on täiesti võimalik. Proovisin selle järgi ja jagan nüüd oma kogemusi.

Minul oli kasutada Samsung Galaxy Trend Plus GT-S7580. Kõigepealt tuleks hankida root õigused. Vastasel juhul ei õnnestu meil olulist faili muuta. Minu telefoni puhul on abi näiteks sellisest õpetusest: https://www.youtube.com/watch?v=OiYQtcFfa7Y. See võtab küll omajagu aega, kui teha seda esimest korda. Mina näiteks ei pannud kohe tähele, et ei tohi sassi ajada volume up ja volume down nuppe.

Järgmisena on meil vaja asendada fail /system/bin/playlpm enda omaga. Selleks kirjuta see valmis (Windowsi puhul võiks kasutada näiteks Notepad++ programmi):

#!/system/bin/sh
/system/bin/reboot

Siinjuures on oluline kasutada Unixi stiilis realõppe. Notepad++ vaata menüüd Edit > EOL Conversion. Kopeeri fail playlpm nutitelefoni mälukaardile. Nüüd on vaja see ka asendada. Seda on lihtne teha adb programmiga, eriti kui Android SDK on juba installeeritud.

Käivita C:\Users\tiit\AppData\Local\Android\sdk\platform-tools\adb.exe shell. Sellega oled järsku sattunud nagu tuttavale Linuxi käsureale. Mina tegin endale otsetee, sest seda võib vaja minna rohkem kui korra.

Käsurealt anna järgmised käsklused:

su
mount -o remount,rw /system
mv /system/bin/playlpm /system/bin/playlpm-original
cp /mnt/extSdCard/playlpm /system/bin
cat /system/bin/playlpm
chmod 0755 /system/bin/playlpm
chown root.shell /system/bin/playlpm
exit
exit

Järgmises osas teeme valmis lihtsa Androidi rakenduse, mis seadme sisselülitamisel ise käima läheb.

Viiteid:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1187631

http://stackoverflow.com/questions/17160655/turning-on-a-mobile-phone-sgs2-automatically-remotely

http://stackoverflow.com/questions/5467881/a-terminal-command-for-a-rooted-android-to-remount-system-as-read-write