Mida teha siis, kui mälukaardil ilmneb tõrge ja enam ei õnnestu sealt avada ühetegi faili? Nii just juhtuski ühe Androidi tahvelarvutiga. Pakkus vaid mälukaardi uuesti vormindamist. Seda ma küll ei soovinud. Tahtsin ikka pildifaile kätte saada. See et mälukaart ikka üles leiti, oli hea märk. See andis lootust, et mälukaart ise on terve. Lihtsalt failisüsteemiga juhtus midagi tõsist.

Mis siis ikka. Lülitasin tahvelarvuti välja ja võtsin mälukaardi ning panin adapteri abil oma sülearvutisse. Käivitasin Ubuntu Linuxi ja otsisin veidi internetist, milliseid tööriistu nüüdsel ajal failide taastamiseks pakutakse. Linuxi puhul eeldasin, et loodetavasti saab tasuta tarkvaraga hakkama. Pärast mälukaardi sisestamist annab dmesg vajalikku infot, mis seade leiti:

sd 2:0:0:0: [sdb] 62521344 512-byte logical blocks: (32.0 GB/29.8 GiB)

Seejärel lugesin kogu mälukaardi sisu kõvakettale, et siis sellega pärast edasi toimetada ja mälukaardi enda peal mitte muudatusi teha:

ddrescue -dr3 /dev/sdb card.image logfile

Siis edasi:

photorec card.image

Selle kohta ka mõned ekraanipildid:

 

Nagu näha, taastati 1090 faili automaatselt suhteliselt väikse vaevaga. Faili nimesid siiski enamasti õigesti kätte ei saadud. Ärge siis unustage ikka varukoopiaid teha, kui ei soovi riskida andmete hävinguga! Seda mälukaarti siiski ma uuesti sinna tahvelarvutisse ei pannud. Ostsin hoopis suurema mahuga ja kiirema.

 

Linke:

http://unix.stackexchange.com/questions/14560/how-to-recover-data-from-a-bad-sd-card

https://joergweis.wordpress.com/2013/11/18/recover-your-images-from-your-broken-cfsd-card/