Kuna mu MacBook Pro kettamaht on vaid 512GB, siis otsustasin isegi mitte üritada selle sisemisele SSD kettale Linuxit installeerida. Samas USB3 mälupulgad on juba üsna mahukad ja kiired. Mõnikord on ikka Linuxit vaja. Kuidas siis installida Ubuntu mälupulgale ja vajadusel seda kasutada? USB Linux Live mälupulga valmistamine ei ole eriline keerukus, aga selle püsiv kasutamine ei ole mugav ega mõttekas, sest seal ei salvestu enda tehtud muudatused püsivalt.

Lisaks sellele selgus, et on üsna kõrge risk sisemise kõvaketta partitsioonitabel ikkagi üle kirjutada ning et MacBook-i EFI alglaadur erineb ikka PC omast ning et paljud on otsinud lahendust tavaliselt mitu päeva. Panen siis kirja, kuidas mul see asi õnnestus.

Peaaegu täiusliku juhendi leidsin aadressilt https://medium.com/@mmiglier/ubuntu-installation-on-usb-stick-with-pure-efi-boot-mac-compatible-469ad33645c9#.9so9tju2k

Kuna mul oli kasutada ka tavaline PC sülearvuti, võtsin sellest ajutiselt kõvaketta välja ja installeerisin juhendi järgi Ubuntu 16.04 Linuxi. Sellisel juhul ei ole kartust, et kogemata kõvaketta partitsioon ära rikutakse.

Seejärel harjutasin päris mitu korda GRUB käsureal, enne kui õnnestus:

 

 Edasi oli vaja Linuxi käsureal toimetada vastavalt juhendi järgi. Kõik õnnestus ning alglaadimisel ALT klahvi all hoides ilmuski meeldiv pilt nagu artikli alguses näha on.

Nüüd veel mõnede ebameeldivate üllatuste lahendamisest. exFAT partitsioonil paiknevatele failidele ligisaamiseks pidin installeerima vastava toe:

sudo apt-get install exfat-fuse exfat-utils

Ei saanud ka Maci hfsplus kettale ligi. Selle kohta leidsin lahenduse aadressilt:

http://superuser.com/questions/961401/mounting-hfs-partition-on-arch-linux/1088110#1088110

Siin on mõned testdisk-i ekraanipildid ja kuidas arvutasin sizelimit väärtuse:

Käsurida nägi ise välja nii:

 

 

Linke:

https://medium.com/@mmiglier/ubuntu-installation-on-usb-stick-with-pure-efi-boot-mac-compatible-469ad33645c9#.9so9tju2k

http://superuser.com/questions/657655/problems-with-mounting-hfs-drives

http://superuser.com/questions/961401/mounting-hfs-partition-on-arch-linux/1088110#1088110