Uus MacBook Pro on nüüd väljas. Kellele meeldib, kellele mitte -- eks see ole maitseasi. Peamiseks puuduseks tooksin mina välja hinna ja selle, et puuduvad harjumuspärased USB, SD kaardi ja HDMI pesad. Loomulikult saab teisest probleemist üle adapteritega. Esimese probleemi peab igaüks ise lahendama.

Pikaajalise Windowsi kasutajana olen alati pidanud MacBook Pro-d liiga kalliks. Samas vana mudelit võib leida siin ja seal veidi odavamalt. Nüüd siis konkreetselt MacBook Pro 15.4” Retina QC i7 2.5GHz/16GB/512GB flash/Iris Pro Graphics/AMD Radeon R9 M370X 2GB mudelist.

Boot Camp võimaldab Windows 10 installeerida üsna kergesti. Jagasin Windows 10 all veel Windowsi partitsiooni ja formaatisin selle exFAT vormingus. Ühised failid on siis mõlemas opsüsteemis kergesti muudetavad.

Ettekujutus, et MacBook-ga probleeme ei esine, purunes siiski üsna kiiresti, kui panin tähele, et Windowsiga töötades energiasäästurežiimist väljatulek ei õnnestunudki. Arvatavasti oleks Apple tugi ka mind aidanud, aga lahenduse leidsin siiski ise veidi internetis uurimistööd tehes. Tuleb installeerida spetsiaalne graafikadraiver: http://support.amd.com/en-us/download/desktop/bootcamp

Harjumist nõuab muidugi ka see, et klaviatuuril mõned harjumuspärased klahvid puuduvad hoopis. Sellegipoolest võib öelda, et tegemist on väga hea ja kiire sülearvutiga, mis loodetavasti kestab veel aastaid.

Linke:

https://en.wikipedia.org/wiki/MacBook_Pro

https://en.wikipedia.org/wiki/Boot_Camp_(software)

https://discussions.apple.com/thread/7185316

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/bootcamp