Androidi populaarsus on viimastel aastatel aina kasvanud. Ka Eestis ostetakse digitaalsetest seadmetest eelkõige nutitelefone. Poleks tark seda fakti ignoreerida. Kuna ka vastavad nutiseadmed lähevad aina odavamaks, siis avaneb tõesti palju huvitavaid võimalusi.

Ka Microsofti Visual Studio 2015 sisaldab arendusvahendeid Androidi jaoks. Eelkõige huvitas mind Visual C++ for Cross-Platform Mobile Development võimalus. C ja C++ levikut ei ole suutnud miski peatada. Selles kirjutatud tarkvara jookseb nii mikrokrontrollerites kui ka kasvõi veebiserverites.

Visual Studio Androidi emulaator on küll hea ja kiire, kuid kui tekib soov korraga java ja C koodi siluda, siis Eclipse peaks olema ikka Androidi jaoks arendamise klassikaline töövahend. Huvitaval kombel väga head õpetust, kuidas arenduskeskkond üles panna, ma ei leidnudki. Oli vaja uurida natuke siit ja sealt. Siin on siis minu kogemustest, kuidas võiks selle tööle panna. Artikliseeria lõpetab koodinäidis ning vaatame kuidas saame tõepoolest siluri tööle ning sammhaaval koodi jooksutada.

Lehelt http://www.eclipse.org/downloads/ valisin Eclipse IDE for C/C++ Developers. Laadisin alla ja pakkisin lahti asukohta V:\eclipse-cpp-luna-SR2-win32-x86_64-android.

Esimesel käivitamisel valisin workspace asukohaks C:\Users\tiit\workspace-android. Eclipse käivitatud, valisin Help > Install New Software. Seejärel paremal üleval nurgas Add nupule vajutus. Repository  dialoogis määra URL: https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/

 

 

Järgmises osas teeme kõigepealt ühe lihtsa programmi java-s ja seejärel jõuame ka native koodi juurde.

 

Viited:

http://developer.android.com/about/

http://www.am.ee/node/4404

http://githut.info/

http://falsinsoft.blogspot.com/2014/07/using-eclipse-for-develop-android-app/

http://developer.android.com/sdk/installing/installing-adt/